Юридически факултет

Трето място във финалният кръг на Националното състезание по гражданско и търговско право „Кристиан Таков“

петък, 04 май 2018 10:59

Студенти от Юридическия факултет се класираха на трето място във финалният кръг на Националното състезание по гражданско и търговско право „Кристиан Таков“

От ляво на дясно: Кристиян Попов, Николай Николов, Тюркер Моллахасан, Анелия Личева и гл. ас. д-р Деян Дунавски

Студентите Анелия Личева, Тюркер Моллахасан, Кристиян Попов и Николай Николов от Юридическия факултет заеха почетното трето място във финалния кръг на Националното състезание по гражданско и търговско право „Кристиан Таков“, организирано от Сдружение за международни състезания по право (IMCCA) с подкрепата на издателство „Сиби“, издателство „Сиела“, адвокатско дружество "Спасов и Братанов" и адвокатско дружество "Джингов, Гугински, Кючуков и Величков".

Отборът спечели и наградата за „най – добра искова молба“, предоставена от адвокатско дружество "Джингов, Гугински, Кючуков и Величков". Анелия Личева получи индивидуална награда за „най-добър оратор“, връчена лично от Галя Йончева - майка на доц. д-р Кристиан Таков и учредител на Фондация „Кристиан Таков“.

адв. Симеон Симеонов от  адвокатско дружество „Джингов, Гугински, Кючуков и Величков“ връчва на студентите от отбора на ЮФ на УНСС  наградата за „ най – добра искова молба“

Оперната певица Галя Йончева връчва индивидуална награда за „най – добър оратор“ на Анелия Личева от отбора на ЮФ на УНСС

Състезанието се проведе в две части – Предварителен и Финален кръг. Предварителният кръг се проведе на 10 март 2018г., като от отборите на различните правни факултети се изискваше да решат тест, съдържащ въпроси и казуси, покриващи голяма част от материя на гражданското и търговското право. В него взеха участие три отбора от ЮФ на УНСС, като за Финалния кръг се класира един отбор на ЮФ на УНСС. Класиралите се отбори трябваше да изготвят искова молба по предварително зададен казус, която да изпратят до 8 април 2018г. Финалният кръг се проведе на 14 и 15 април 2018 г. в Съдебната палата в гр. София. Класираните отбори трябваше да вземат участие в три симулативни процеса, като защитят позицията на ищец или ответник по предварително определен жребий. Отборът на УНСС се изправи срещу отборите на СУ „Св. Климент Охридски“ и ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“, защитавайки успешно разпределената му позициия във всеки от трите симулативни процеса. Отборът ни получи похвали и поздравления от съдиите, организаторите и присъстващите за успешното представяне.

Галерия снимки от Трето място във финалният кръг на Националното състезание по гражданско и търгов ...