Факултет "Приложна информатика и статистика"

Национално състезание по приложна информатика

вторник, 26 март 2019 17:09

Ученици от СПГЕ „Джон Атанасов“, НПГПТО „М. В. Ломоносов“, Националната търговско-банкова гимназия, 21 СУ ‘’Христо Ботев’’, 32 СУИЧЕ и ЧПГ “Образователни технологии“ участваха в националното състезание по приложна информатика в Тестовия център на УНСС.

Доц. д-р Любен Боянов, заместник-декан факултет „Приложна информатика и статистика“, поздрави средношколците и им пожела успех.

Доц. д-р Любен Боянов

В продължение на  час и половина участниците в състезанието решаваха тестове по приложна информатика. Бяха излъчени 40 първенци, на които според приетия регламент се признава оценка „отличен 6.00” за успешно положен конкурсен изпит за кандидатстване в поднаправление "Приложна информатика, комуникации и иконометрия" за учебната 2019/2020 г. - специалност „Бизнес информатика и комуникации“ и специалност „Бизнес информатика и комуникации“ с преподаване на английски език (за тази специалност се държи допълнителен изпит по английски език).

По време на състезанието

Вижте имената на победителите

Галерия снимки от Национално състезание по приложна информатика ...