Министерски съвет одобри бюджета на новата научна програма „Сигурност и отбрана“ на МОН

четвъртък, 28 април 2022 12:31

сряда, 27 април 2022 17:05

Министерският съвет одобри първите 720 000 лв. от бюджета на новата научна програма „Сигурност и отбрана“ на Министерството на образованието и науката, която бе разработена с 3-годишните усилия на катедра „Национална и регионална сигурност“ в УНСС. С тях ще се организират конференции и обучения. Ще се закупят консумативи и техника, необходими за изпълнението на дейностите по новата научна програма.

В нея ще се включат седем държавни висши училища и две научни организации. Това са УниБИТ, УНСС, Военна академия, Академията на МВР, Висшето военноморско и Висшето военновъздушно училище, Националният военен университет, Центърът по отбрана и Центърът по изследване на националната сигурност и отбрана към БАН.

Програмата ще стартира през тази година и ще се изпълнява до 2025 г. Бюджетът й е 6 млн. лв.

Галерия снимки от Министерски съвет одобри бюджета на новата научна програма „Сигурност и отбрана“ ...