Четиринадесета международна конференция на младите учени
Разглеждате снимки от Четиринадесета международна конференция на младите учени
Вижте пълен текст на Четиринадесета международна конференция на младите учени
finacc_5674a_1.jpg
Удоволствие за мен е да ви поздравя за 14-тото издание на този форум, към който ръководството на университета се отнася винаги с голямо уважение. С ясното съзнание сме, че младите учени са бъдещето на науката ние се стремим да ги стимулираме постоянно. Науката не е най-лесното нещо, но ако го правиш с желание и имаш потенциал, нещата стават интересни и приятни, заяви проф. д-р Валентин Гоев. Впечатлен съм от големия брой участници на тазгодишната конференция – повече от 80 от различни държави. Бъдете убедени, че тази конференция ще има още много издания, каза проф. Гоев.
Проф. Валентин Гоев (в средата)
Доц. Вазов предложи през 2019 г., по повод 15-тата годишнина на форума, да се въведат промени във формата на международната научна конференция и тя да стане място за много нови професионални контакти. УНСС има капацитет и може да направи това, каза доц. Вазов.
Македонският университет „Св. Св. Кирил и Методий“ за първа година е съорганизатор на международната конференция на младите учени. По този повод от университета в Скопие присъстваха проф. Биляна Ангелова, заместник-ректор по финансовата дейност, проф. Любомир Дракулевски, декан на Факултета по икономика, и проф. Весна Буцевска – заместник-декан по науката и международната дейност.
Тази научна проява се превърна от конференция, която беше в рамките на факултета, в традиционен и значим университетски форум, посочи доц. д-р Силвия Трифонова, председател на Организационния комитет на форума. Това беше първата по рода си конференция, посветена на младите учени, с цел те да се обединят, запознаят и споделят своите виждания. Горда съм, че първите участници израснаха и в научноизследователското поприще, и в икономическата практика, каза доц. Трифонова и изтъкна, че тази година конференцията се провежда с подкрепата на седем международни партньори.
Доц. Трифонова завърши с думите на първия ректор и основател на нашия университет проф. Стефан Бобчев: „Въоръжени със знанията, които спечелихте в нашата среда чрез грижите на вашите преподаватели и чрез усилията на самообразованието си, вървете непоколебимо напред и винаги по пътя на самоусъвършенстването си. На която обаче работа и да се посветите, имайте предвид интересите на България преди и над всичко“.
По време на форума се проведе и научен семинар на тема „Как се пише успешна научна публикация” от доц. д.н. Пенчо Пенчев, катедра «Политическа икономия», УНСС. Семинарът беше посрещнат с голям интерес от младите учени, тъй като на него бяха представени много полезни аспекти на рецензирането на научните статии, политиката на антиплагиатство, структурата и съдържанието на научните статии, и разпространението на постиженията на публикуваните статии.
По време на форума
На проф. Башева бе връчен почетния знак за заслуги в областта на счетоводството и одита на името на проф. Димитър Добрев – основоположник, методолог и вдъхновител на счетоводното знание.
На проф. Башева бе връчен почетния знак за заслуги в областта на счетоводството и одита на името на проф. Димитър Добрев – основоположник, методолог и вдъхновител на счетоводното знание.