Финансово-счетоводен факултет

понеделник, 27 септември 2021 9:07

В изпълнение на сключеното през 2021 г. споразумение за сътрудничество между Университета за национално и световно стопанство (УНСС) и Фондация „Наука и Образование“ в областта на науката и образованието, и във връзка с изпълнението на научната програма на изследователски проект по Договор № ДН15/10 от 11.12.2017 г. на тема „Иновативната неконвенционална парична политика на водещите централни банки и нейните ефекти за развитите и развиващите се държави, с акцент върху България“, финансиран от Фонд „Научни изследвания” към Министерството на образованието и науката, проф. д-р Силвия Трифонова, ръководител на проекта, и д-р Свилен Колев, член на проекта, взеха активно участие в международните конференции, организирани от Фондация „Наука и образование” в гр. Бургас през август 2021 г.

Ректорът на УНСС проф. д-р Димитър Димитров и Иван Генов, директор на Фондация „Наука и Образование“, подписаха споразумение за сътрудничество в областта на науката и образованието на 14 април 2021 г. Координатор на споразумението за УНСС е проф. д-р Силвия Трифонова, заместник-декан по качеството и международното сътрудничество на Финансово-счетоводния факултет.

Проф. д-р Димитър Димитров, ректор на УНСС (вдясно) и

Иван Генов, директор на Фондация „Наука и Образование“ (вляво)

В изпълнение на сключеното споразумение за сътрудничество УНСС бе избран за партньор на международните конференции, организирани от Фондация „Наука и Образование“, с което се нареди сред останалите значими съорганизатори на конференциите като: Българска академия на науките (БАН), Съюза на учените в България, (СУБ), Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ), Sapporo University, Япония, Al–Farabi Kazakh National University, Казакстан, Institute of Power Engineering, National Academy of Sciences, Беларус, Faculty of Military Leadership, University of Defence, Чешка република, Institute of Management, University of St. Cyril and Methodius in Trnava, Словакия, Institute of Hydrometeorology, Georgian Technical University, Грузия, Institute of Economics, National Academy of Sciences, Беларус, Institute of Philosophy and Social and Political Studies of the Southern Federal University, Русия, Department of Meteorology and Climatology, Tajik National University, Таджикистан.

Проф. д-р Силвия Трифонова и д-р Свилен Колев взеха участие в четири международни научни конференции, организирани от Фондация „Наука и образование” през 2021 г.:

23-та международна конференцияMaterials, Methods & Technologies, 19-22 август 2021 г. В този международен научен форум проф. д-р Силвия Трифонова взе участие с научен доклад на тема “New programs in support of SMEs in Bulgaria in response to the coronavirus crisis”.

Проф. д-р Силвия Трифонова, заместник-декан по качеството и международното сътрудничество на Финансово-счетоводния факултет (вдясно) и Иван Генов, директор на Фондация „Наука и Образование“ (вляво)

Проф. д-р Силвия Трифонова, ръководител на проект № ДН15/10 от 11.12.2017 г., финансиран от Фонд „Научни изследвания“

9-та международна конференцияEcology & Safety, 16-19 август 2021 г. Проф. д-р Силвия Трифонова взе участие на този международен научен форум с научен доклад на тема “Measures to Limit the Risk of Unemployment in SMEs due to the Covid-19 Pandemic”.

Юбилейна 20-та международна конференцияEconomy & Business, 22-25 август 2021 г. В нея взеха участие проф. д-р Силвия Трифонова и д-р Свилен Колев. Докладът на проф. д-р Силвия Трифонова бе на тема “Extraordinary actions of the ECB in response to the coronavirus pandemic”. Докладът на д-р Свилен Колев бе посветен на „Characteristics and implications of the COVID-19 related loan moratorium in Bulgaria”.

Д-р Свилен Колев, Юбилейна 20-та международна конференцияEconomy & Business”, 2021 г.

Галерия снимки от Проф. д-р Силвия Трифонова и д-р Свилен Колев взеха участие в четири международн ...