Юридически факултет

Място:
зала 4053
Подробности:

На 15 май 2018 год. в зала 4053 на ЮФ на УНСС ще се проведе лекция по Американско наказателно право от проф. Ричард Армстронг

Ричард Армстронг е роден в САЩ. През 2008 г. заминава за Аржентина, където прекарва шест месеца в изучаване на испански език в Университета Белграно в Буенос Айрес. Същата година се дипломира като бакалавър по интердисциплинарни изследвания в Аризонския държавен университет в Темпе, САЩ и започва работа като координатор на събития в Пустинната ботаническа градина във Финикс, Аризона. През 2010 г. получава магистърска степен по специалността „Академични изследвания“ от университета в Темпе и се премества да живее във Франция, където започва преподавателската си кариера в Лилския университет. От 2012 г. на доброволни начала започва да обучава тинейджъри на английски език в летни лагерни школи в Англия. От 2015 г. е редовен професор по британско и американско право, и юридически английски в университета в Лил. Владее английски, френски, испански и португалски език. Говори руски език. Посетил е над 70 държави и е усвоил основни познания по още 10 езика, поради изключителните си умения за оценка на ситуационната среда посредством потапяне в местната култура.

Прикачени файлове:

image/pjpeg проф. Ричард Армстронг.jpg - 38 KB