Юридически факултет

Kурс по сравнителен граждански първоинстанционен процес

петък, 16 март 2018 14:35 /
Начало:
понеделник, 23 април 2018 17:45
Край:
петък, 27 април 2018 21:00
Място:
УНСС
Подробности:

Курсът е ще се проведе от 23 април до 27 април в учебна съдебна зала (2120) от 17.45 до 21.00 ч.

Лектори ще бъдат съдия Евгени Георгиев от Софийски градски съд и американски юрист - Брайън Мърфи.

Евгени Георгиев

Евгени Георгиев е първоинстанционен граждански съдия в СГС, като в периода март-август 2015 г. е бил негов временен заместник-председател. Завършил е право в ЮФ на СУ „Св. Климент Охридски“ през 1998 г. След това е получил магистърска степен от ЮФ на Университета „Тюлейн“, Ню Орлеанс (2003), диплома по американски граждански процес от ЮФ на Университета „Джорджтаун“, Вашингтон (2005), специализирал е немски първоинстанционен граждански процес в Института „Макс Планк“, Хамбург (2011), а през 2013 г. е защитил докторска степен по сравнителен граждански първоинстанционен процес в ЮФ на СУ „Св. Климент Охридски“. Той има публикации по теми, свързани с гражданския процес, медиацията и правната етика в американски, английски, български, немски, румънски и френски издания.

Брайън Мърфи

Брайън Мърфи е юрист и дипломат с дългогодишна международна практика с програми, насочени към подобряването на върховенството на закона, доброто държавно управление и пазарните реформи. Работил е в страни в Африка, Централна и Източна Европа, бившия Съветски съюз, Близкия изток и САЩ. Член е на Борда на настоятелите на American Foundation for Relief and Reconciliation in the Middle East. Брайън Мърфи има бакалавърска степен по държавно управление и международни отношения от Университета „Харвард“. Юридическото си образование е завършил в ЮФ на Университета на Вирджиния. Брайън Мърфи е включен в класациите „Кой кой е в Америка“ и „Кой кой е в американското право“. Той е Фулбрайтов гост-преподавател в ЮФ на СУ „Св. Климент Охридски“.