Юридически факултет

„Gamify съдебната система“ - първият хакатон на правна тематика в България

понеделник, 13 март 2023 11:40 /
Начало:
събота, 18 март 2023 10:00
Край:
неделя, 19 март 2023
Място:
зала 208К
Подробности:

На 18 и 19 март 2023 год. в УНСС ще се проведе „Gamify съдебната система“ - първият хакатон на правна тематика в България. Каква е задачата? Отбори от ученици от 11 и 12 клас трябва да създадат концепция или модел за игра, която да е свързана със съдебната система. Хакатонът се организира съвместно с Посолството на Кралство Нидерландия, Университета за национално и световно стопанство и Юридическия факултет на УНСС. Събота, 18 март, е ден за работа в екип, за развихряне на въображението  и прилагане на технологични умения, за да се създаде игра за съдебната система. През първата половина на деня ментори от гейминг индустрията и преподаватели от Юридическия факултет на УНСС ще отговарят на въпросите на отборите и ще им помогнат в разработката на проектите им. На 19 март отборите ще представят идейните си концепции, които ще бъдат оценени от жури.

Предвидени са награди за най-добрите.