Юридически факултет

Място:
зала "Тържествена"
Подробности:

На 12.10.2018 г. в Университета за национално и световно стопанство, от 11 часа в зала „Тържествена“ ще се проведе публична лекция на проф. Марио Лозано на тема „Норберто Бобио, централна фигура в италианската история на правото през ХХ в.“ Той е преподавател в Университета на Източен Пиемонт, в Докрантското училище за право и институции към университета в Торино, както и в Миланския университет Бикока. Удостояван е многократно с титлата почетен доктор: на Университета на Хановер, Германия, 2004 г.; Университет на Републиката, Монтевидео, Уругвай, 2008; Университет Карлос III, Мадрид, Испания, 2009 г. и от Федерален Университет Пернамбуко, Ресифе, Бразилия, 2013 г. Носител е на международни награди  и отличия от Германия, Бразилия, Италия, Франция и Австрия. Автор е на над 60 книги и 500 статии, преведени на испански, немски, португалски, френски, английски, сръбски, румънски, гръцки, японски, албански и на български език. Превежда произведения на Ханс Келзен, Рудолф фон Йеринг, Реймон Будон и Уесли Хофелд, съответно от немски, френски и английски език на италиански.

Освен това ще бъде представена и книгата му Големите юридически системи. Въведение в европейското и извъневропейското право, Изток – Запад, София 2018. Автор: проф. Марио Лозано, Преводач от италиански език: Поля Търколева, Научен консултант: доц. Константин Танев