Юридически факултет

Конкурси за избор на отбори на УНСС за участие в Международни състезания по право

понеделник, 30 май 2022 13:06 /
Начало:
Край:
неделя, 19 юни 2022 23:55
Място:
Подробности:

„Сдружение за Международни Състезания по Право“

Обявява конкурси за избор на отбори на Университет за национално и световно стопанство за участие в:

Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition

„Jessup“ е най-престижното състезание по международно публично право в света. Състезанието представлява симулация на съдебен процес пред Международния съд на ООН в Хага. Международните кръгове на Jessup традиционно се провеждат през месец април във Вашингтон, като през последната година състезанието събра над 750 отбора от 100 държави от цял свят във виртуален формат.

Helga Pedersen Moot Court Competition

Състезанието Helga Pedersen Moot Court Competition представлява симулация на процес пред Европейския съд по правата на човека. Казусът засяга актуална и социално значима тема, която попада в обхвата на Европейската конвенция за правата на човека. Студентите подготвят писмени становища, защитавайки както позицията на жалбоподател, така и на държавата. Участието в регионални кръгове включва устно представяне на двете позиции. Финалният кръг се провежда през пролетта в Европейския съд по правата на човека в гр. Страсбург, Франция.

Срокът за подаване на документите е до 19-и юни 2022 г. (неделя) в 23:59 ч.

За повече информация в прикачени файлове:

Прикачени файлове:

application/pdf UNWE Jessup Poster_2022.pdf - 168 KB