Юридически факултет

"Седмица на юриста" за студенти по Право

понеделник, 21 ноември 2022 15:55 /
Начало:
вторник, 22 ноември 2022 13:00
Край:
четвъртък, 24 ноември 2022
Място:
зала "Тържествена"
Подробности:

Сдружение „Алумни клуб на завършилите ЮФ при УНСС“

ОРГАНИЗИРА за пета поредна година:

Професионална ориентация насочена към студентите по „Право“ на УНСС – „Седмица на юриста“ - 22 - 24 ноември 2022 год.

Форумът „Седмица на юриста“ ще се проведе под патронажа на проф. д-р Димитър Димитров, Ректор на Университета за национално и световно стопанство и със съдействието на Юридически факултет на УНСС и Междууниверситетски център за развитие на кариерата на УНСС.

ЦЕЛ:

Целта на форума е да се съдейства на бъдещите юристи, обучаващите се в специалност „Право“ в УНСС да формират посоката на своята професионална реализация.

За да се изпълни заложената цел са поканени:

• Лектори – бивши възпитаници на факултета, успешно реализирали се в практиката, които да представят различни профили на юридическата професия. Лекторите запознават студентите със спецификите на конкретната професия.
  • Бъдещи работодатели – водещи компании в различни сфери, предоставящи юридически услуги или развиващи успешни юридически отдели, ще запознаят аудиторията с възможности за кариерно развитие, стажове и спецификата на своята дейност.